Lasīšanai: 1 minūte

Kreditora tiesības rīkoties tikai pēc izsoles akta apstiprināšanas tiesā

J
jautā:
24. septembrī, 2013
janis romanovs

Otra izsole par labu man tika atzīta par nenotikušu. Man kā kreditoram ir tiesības divu nedēļu laikā paziņot tiesu izpildītājam par vēlmi paturēt parādniekam piederošo nekustamo īpašumu, uz kuru tika vērsta piedziņa. Jautājums: vai es varu šīs tiesības deleģēt citai personai, kura vēlas šo īpašumu pārņemt manā vietā un reģistrēt uz sava vārda?

A
atbild:
26. septembrī, 2013
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Vidaga Daniševska, vecākā juriste

Civilprocesa likuma 615.pants paredz tiesības pašam kreditoram paziņot par īpašuma paturēšanu sev par nenotikušās izsoles sākumcenu, un zvērinātam tiesu izpildītājam pienākumu iesniegt tiesā pieteikumu par nekustamā īpašuma nostiprināšanu uz kreditora vārda.

Līdz ar to Civilprocesa likums nedod kreditoram tiesības pirms izsoles akta apstiprināšanas tiesā slēgt, piemēram, pārjaunojuma līgumu ar mērķi, lai tiesa nostiprinātu īpašumtiesības nevis uz kreditora vārda, bet uz trešās personas vārda.