TĒMA: Tieslietas

Kā pieprasīt izziņu par personas (ne)sodāmību

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. februārī, 2023
Boriss

Kā un kur es varu saņemt apliecību par sodāmības neesamību?

A
atbild:
07. martā, 2023
Olga Lauva
juriste

Pēc Iekšlietu ministrijas (IeM) Informācijas centra sniegtās informācijas, kā pakalpojumu ir iespēja pieprasīt izziņu par fiziskas personas (ne)sodāmību, piemērotajiem administratīvajiem sodiem, juridiskai personai piemērotajiem administratīvajiem sodiem un piespiedu ietekmēšanas līdzekļiem.

Izziņu var pieprasīt latviešu, krievu vai angļu valodā. Pakalpojums ir aktuāls, kad personai šāda izziņa ir nepieciešama iesniegšanai darba devējiem, slēdzot laulības, dodoties strādāt vai studēt uz ārvalstīm, kā arī citās situācijās.

Izziņu var pieprasīt:

  • izmantojot e-pakalpojumu portālā https://e.ic.iem.gov.lv;
  • iesniedzot dokumentus IeM Informācijas centram elektroniski ar drošu elektronisko parakstu;
  • iesūtot pa pastu;
  • Latvijas diplomātiskajās pārstāvniecībās ārvalstīs.

Ja izziņa tiek pieprasīta e-pastā vai pa pastu, ir nepieciešams sagatavot aizpildītu izziņas pieprasījumu un maksājuma uzdevumu par valsts nodevas nomaksu.

Izziņa tiek sagatavota atbilstoši pieprasījumā norādītajai informācijai: ziņu apjomam, sagatavošanas veidam un termiņam. Izziņu ir iespēja saņemt elektroniski parakstītu ar drošu elektronisko parakstu vai pa pastu ierakstītā vēstulē Latvijas Republikā un ārvalstīs.