Informācija no pašvaldības jāprasa rakstveidā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. decembrī, 2022
Nikolajs

Nejauši uzzināju, ka pašvaldības grāmatvedībā man ir parāds par zemes nomu no 2008. līdz 2012. gadam. Lai noskaidrotu šo jautājumu, vērsos pašvaldībā. Neesmu parakstījis nekādus nomas līgumus. Tāpat es nesaņēmu rēķinus vai paziņojumus par maksājumu. Pašvaldība atbildēja, ka pēc tās rīcībā esošajiem datiem esmu parādnieks, taču nekādus apliecinošus dokumentus un rēķinus samaksai neizsniedza. Parāds pieaug ar katru dienu. Lūdzu, pastāstiet, kā rīkoties šajā situācijā!

A
atbild:
27. decembrī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Konkrētajā gadījumā vispirms aicinu vērsties pašvaldībā nevis telefoniski, bet iesniedzot elektroniski vai papīra formātā parakstītu iesniegumu, lūdzot sniegt konkrētu informāciju par iespējamo parādu, un nosūtīt tā pamatojošos dokumentus.

Ļoti iespējams, ka Jums ir izveidojies parāds par zemes piespiedu nomu situācijā, kurā Jūsu īpašumā esošajai dzīvojamajai mājai funkcionāli nepieciešamais (piesaistītais) zemesgabals ir vai attiecīgā laika periodā ir bijis pašvaldības īpašumā.