Valsts pabalsti pēc bērna piedzimšanas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. decembrī, 2022
Karina

Labdien!
Janvārī atgriezos no BKA atpakaļ darbavietā, taču aprīlī zaudēju darbu sankciju dēļ. Uzreiz iestājos bezdarbniekos. Augustā uzsāku jaunas darba attiecības, bet nostrādāju vien divas nedēļas (lielākoties atrados uz darbnespējas lapas). No septembra līdz šim brīdim esmu bezdarbniekos, un man pieteicās otrs bērniņš. Vēlos saprast, uz kādiem pabalstiem es varēšu pieteikties, jo apzinos, ka uz maternitātes pabalstu nevarēšu pieteikties? Kā ir ar citiem pabalstiem? Kādi tie ir?
Patlaban abiem bērniem būs trīs gadu starpība, tomēr var būt arī dažas dienas pāri trim gadiem. Vai tas kaut ko ietekmē?
Paldies!

A
atbild:
30. decembrī, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Andrika Stretinska, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

No sniegtā situācijas apraksta ir saprotams, ka no septembra neesat nodarbināta (neesat darba ņēmēja vai pašnodarbinātā).

Tādējādi secināms, ka tiesības uz valsts sociālās apdrošināšanas pabalstiem, proti, maternitātes pabalstu, kā arī vecāku pabalstu, jums nebūs.

Jums ir tiesības pieprasīt pabalstus par bērnu, kurus var saņemt viens no vecākiem, neatkarīgi no nodarbinātības fakta:

  • vienreizēju bērna piedzimšanas pabalstu – 421,17 eiro;
  • bērna kopšanas pabalstu līdz bērna pusotram gadam – 171 eiro mēnesī un no bērna pusotra gada līdz divu gadu vecumam – 42,69 eiro mēnesī;
  • ģimenes valsts pabalstu no bērna viena gada vecuma – pabalsta apmērs par diviem bērniem būs 100 eiro mēnesī (50 eiro par katru bērnu).

Bērnu vecuma starpība jūsu gadījumā neietekmē pienākošos pabalstu izmaksu un apmēru.