Atvaļinājuma naudas aprēķins

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. decembrī, 2022
Rēzija

Labdien!
Pēc BKA vēlos izņemt uzkrāto atvaļinājumu. Vai atvaļinājuma nauda tiks aprēķināta no manas darba algas, pirms es devos BKA?
Grāmatvede apgalvo, ka aprēķinās no minimālās algas, jo BKA laikā darba alga netiek maksāta. Vai tiešām ir pareizi aprēķināt no minimālās algas, jo mana darba alga bija ievērojami lielāka nekā minimālā alga?

A
atbild:
15. decembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķināšanai piemēro vidējās izpeļņas aprēķinu, ko regulē Darba likuma 75. pants.

Konkrētajā gadījumā, kad darbinieks ir izmantojis BKA un uzkrāto ikgadējo atvaļinājumu plāno izmantot uzreiz pēc BKA, atvaļinājuma naudas aprēķināšanai tiek piemērota Darba likuma 75. panta otrā daļa:

  • ja pēdējo sešu vai vairāk mēnešu laikā darbinieks nav strādājis un viņam nav izmaksāta darba samaksa, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par darbu sešos kalendāra mēnešos pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma;
  • ja darbinieks pirms attaisnotās prombūtnes perioda sākuma ir strādājis mazāk par sešiem mēnešiem, vidējo izpeļņu aprēķina no darba samaksas par periodu, kurā darbinieks ir strādājis;

ja aprēķinātā mēneša vidējā izpeļņa par darbu normāla darba laika ietvaros ir mazāka nekā spēkā esošā minimālā mēneša