Par pašvaldības zemes izpirkšanu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. decembrī, 2022
Zigmārs

Man ar pašvaldību ir noslēgts zemes nomas līgums. Zeme pieder pašvaldībai. Vai, ierosinot šo zemes gabalu iegādāties īpašumā par naudu, man būs pirmpirkuma tiesības?

A
atbild:
26. decembrī, 2022

Diemžēl jautājumā nav minēts, ar kādu mērķi no pašvaldība zemi nomājat un ko paredz nomas līgums, bet no tā var būt atkarīgs tas, vai jums varētu pastāvēt pirmpirkuma tiesības, piemēram, ja zemi nomājat, jo uz pašvaldībai piederošās zemes atrodas jums piederošas ēku (būvju) īpašums.

Parasti publiskas personas nekustamā īpašuma pārdošanas gadījumā jāievēro Publiskas personas mantas atsavināšanas likumā noteiktie principi, ka mantas atsavināšanas pamatveids ir mantas pārdošana izsolē, kas nozīmē vairāku pretendentu piedalīšanos izsolē un mantas pārdošanu par augstāko nosolīto cenu. Līdz ar to aicinu jūs vērsties attiecīgajā pašvaldībā, lai noskaidrotu, vai konkrētajā gadījumā jums pastāvētu pirmpirkuma tiesības, ja pašvaldība lemtu par iznomātās zemes atsavināšanu.