Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Tiesneša pienākums ir lietu izskatīt tik ātri, cik vien iespējams

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. decembrī, 2022
Olegs

Kāds ir administratīvo lietu par labvēlīga administratīvā akta izdošanu sagatavošanas termiņš tiesas izskatīšanai pēc lietas ierosināšanas tiesā?

A
atbild:
08. decembrī, 2022
Sandis Zellis
jurists

Administratīvā procesa likums neparedz šādu termiņu lietas izskatīšanai tiesā. Vienlaikus norādu, ka likuma “Par tiesu varu” 28. panta pirmajā daļā ietvertais procesuālais ekonomijas princips paredz tiesneša pienākumu lietu izskatīt tik ātri, cik vien iespējams. No minētā izriet, ka tiesnesim lieta jānosaka izskatīšanai pēc iespējas ātrāk, vienlaikus ievērojot savu noslogotību, lietas sarežģītību un laiku, ko tiesa ar tās rīcībā esošajiem resursiem ir spējīga nodrošināt.