Antīko šaujamieroču kolekcionēšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. decembrī, 2022
Salijs

Labdien! Ja es gribu kolekcionēt vecus šaujamieročus (piemēram, 18.–19. gadsimta), vai man ir jāiegūst atļauja?

A
atbild:
06. decembrī, 2022

Ieroču apriti Latvijas Republikā reglamentē Ieroču aprites likums. Minētā likuma 3. pants nosaka, ka likums attiecas uz ieročiem, munīciju, to sastāvdaļām un speciālajiem līdzekļiem, izņemot:

  • antīkos šaujamieročus;
  • antīko šaujamieroču atdarinājumus, ja no tiem nevar šaut ar patronu, kas paredzēta aizliegtajiem šaujamieročiem vai šaujamieročiem, kuru apritei nepieciešama Valsts policijas atļauja.

Antīkā šaujamieroča definīcija sniegta likuma 1. panta 1. daļā, nosakot, ka antīkais šaujamierocis ir šaujamierocis, kas paredzēts vienīgi neunitārās munīcijas (munīcijas sastāvdaļas, kas nav apvienotas vienā patronā) izšaušanai un ir izgatavots līdz 1899. gadam.

Tādējādi, pirms konkrēta šaujamieroča pievienošanas savai kolekcijai, aicinām kritiski izvērtēt Ieroču aprites likuma nosacījumus un konkrētā šaujamieroča atbilstību antīkā šaujamieroča definīcijai un konsultēties ar Valsts policijas Atļauju sistēmas grupu ieroča dezaktivēšanas nepieciešamības gadījumā.