Lasīšanai: 1 minūte

Atvaļinājumu darba attiecību laikā nekompensē naudā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. novembrī, 2022
Jānis

Sveicināti!
Radusies nestandarta situācija. Jau vairāk nekā piecus gadus man ir darba tiesiskās attiecības ar pašvaldību. Visus šos gadus neesmu bijis atvaļinājumā, attiecīgi neesmu saņēmis atvaļinājuma naudu. Vai es par piecos gados neizmantotajām atvaļinājuma dienām varu no darba devēja pieprasīt izmaksāt kompensāciju? Šis man ir otrs algotais darbs. Pamatdarbavieta ir cita, tur es regulāri katru gadu izmantoju atvaļinājumu.
Jau iepriekš pateicos par sniegto atbildi!

A
atbild:
15. novembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likums aizliedz darba devējam kompensēt darbiniekam neizmantoto atvaļinājumu naudas izteiksmē, ja atvaļinājums netiek izmantots. Saskaņā ar Darba likuma 149. panta piekto daļu ikgadējā apmaksātā atvaļinājuma atlīdzināšana naudā nav pieļaujama, izņemot gadījumus, kad darba tiesiskās attiecības tiek izbeigtas un darbinieks ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu nav izmantojis. Darba devējam ir pienākums izmaksāt atlīdzību par visu periodu, par kuru darbinieks nav izmantojis ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu.