Lasīšanai: 1 minūte

Kura valsts maksās vecāku pabalstu, ja bērna tēvs dzīvo Kanādā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. novembrī, 2022
Līna

Sveiki! Jautājums par vecāku pabalstu gadījumā, ja māte ar bērnu dzīvo Latvijā, bet bērna tēvs ir kanādietis, kurš dzīvo Kanādā. Kura valsts izmaksās vecāku pabalstu? Vai Kanāda piemaksās starpību?

A
atbild:
23. novembrī, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Simona Innus-Pāvelskopa, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja māte ar bērnu dzīvo Latvijā un ir nodarbināta, viņai ir tiesības pieprasīt vecāku pabalstu Latvijā.

Bērna tēva tiesības uz vecāku pabalstu, kā arī pārējiem ģimenes pabalstiem izvērtēs Kanādas atbildīgā iestāde saskaņā ar saviem nacionālajiem tiesību aktiem.

Latvijas tiesību akti neparedz starpības piemaksu šādā situācijā.