Lasīšanai: 1 minūte

Likuma norma par vecāku pabalsta dalīšanu starp abiem vecākiem būs spēkā nākamajā gadā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. novembrī, 2022
Ilja

Sveiki! Vai Latvijā jau ir ieviests likums par obligāto divu mēnešu bērna kopšanas atvaļinājumu tēvam?

A
atbild:
11. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” grozījumi, ar kuriem katram no bērna vecākiem līdz dienai, kad bērns sasniedz astoņu gadu vecumu, ir tiesības uz vismaz divus kalendāra mēnešus ilgu vecāku pabalsta nenododamo daļu, kuru nevar izmantot otrs vecāks, stāsies spēkā nākamā gada 1. janvārī.

Vecāku pabalsta izmantošanas jaunā kārtība – par šī pabalsta dalīšanu starp vecākiem – ir paredzēta no nākamā gada dzimušajiem bērniem.