Lasīšanai: 1 minūte

Piedziņas vēršana uzņēmuma kapitāldaļām

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. novembrī, 2022
Kaspars

Labdien!

Man pieder uzņēmums, tajā esmu vienīgais īpašnieks. Ja pret mani kā fizisku personu tiek vērsta parāda piespiedu piedziņa, vai tiesu izpildītājs var bloķēt mana uzņēmuma kontu?

A
atbild:
28. novembrī, 2022

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) saskaņā ar Komerclikuma 137. pantu neatbild par dalībnieka, t. i., jūsu kā fiziskas personas, saistībām.

Līdz ar to zvērinātam tiesu izpildītājam nav tiesību vērst piedziņu uz SIA piederošu mantu.

Tiesu izpildītājs var vērst piedziņu uz jums piederošajām uzņēmuma kapitāldaļām.

Kapitālsabiedrības pamatkapitāla daļu vai akciju un kooperatīvās sabiedrības paju apķīlāšanas un pārdošanas kārtību nosaka Civilprocesa likuma 580.4 panta normas.