E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27746
Lasīšanai: 3 minūtes
1
1

Summas, uz kurām tiesu izpildītājs nevar vērst piedziņu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. novembrī, 2022
Nellija

Labdien!

Esmu bezdarbniece, saņemu nepilnus 300 eiro plus vēl ģimenes valsts pabalstu par 3 bērniem, kas kopā arī ir 300 eiro. Tiesu izpildītāji ir apķīlājuši manu kontu, tiek novilkts 30 eiro neatkarīgi no kāda VSAA ieskaitījuma, to dara banka pēc tiesu izpildītāja iesnieguma. Pirms tam, kad strādāju, tad maksāju labprātīgi, bija vienošanās. Šobrīd nav iespējas parādu maksāt. Ko man darīt? Jo tie 30 eiro man ir liela nauda šobrīd. Paldies.

A
atbild:
08. novembrī, 2022

No jautājumā ietvertās informācijas noprotams, ka šie 30 eiro varētu būt bankas komisija, ko banka iekasē par tiesu izpildītāja rīkojuma apstrādi un pieņemšanu izpildei. Tas izriet no bankas un jūsu kā klienta līguma.

Summas, uz kurām tiesu izpildītājs nevar vērst piedziņu, ir noteiktas Civilprocesa likuma 596. pantā:

Piedziņu nevar vērst uz:

  1. atlaišanas pabalstu, apbedīšanas pabalstu, vienreizēju pabalstu mirušā laulātajam, valsts sociālajiem pabalstiem, valsts atbalstu ar celiakiju slimam bērnam, apgādnieka zaudējuma pensiju un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu;
  2. izmaksām par darbiniekam piederošo instrumentu nolietošanos un citām kompensācijām saskaņā ar normatīvajiem aktiem, kas regulē darba tiesiskās attiecības;
  3. darbiniekam izmaksājamām summām sakarā ar komandējumu, pārcelšanu un nosūtīšanu darbā uz citu apdzīvotu vietu;
  4. sociālās palīdzības pabalstiem;
  5. bērna uzturlīdzekļiem Ministru kabineta noteikto minimālo bērna uzturlīdzekļu apmērā, kurus, pamatojoties uz tiesas nolēmumu vai Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas lēmumu, maksā viens no vecākiem, kā arī uz Uzturlīdzekļu garantiju fonda izmaksājamiem bērna uzturlīdzekļiem.

Jūs varat mēģināt izlietot savas tiesības, kas noteiktas Civilprocesa likuma 206. panta pirmajā daļā:

tiesa, kas taisījusi spriedumu lietā, ir tiesīga pēc lietas dalībnieka pieteikuma, ievērojot pušu mantisko stāvokli, bērnu tiesības vai citus apstākļus, pieņemt lēmumu par sprieduma izpildīšanas atlikšanu vai sadalīšanu termiņos, kā arī par tā izpildes veida un kārtības grozīšanu. Lēmums par sprieduma izpildīšanas atlikšanu, sadalīšanu termiņos vai izpildes veida un kārtības grozīšanu izpildāms nekavējoties.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas