E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27722
Lasīšanai: 2 minūtes

Kādas ir izdevumu normas mājokļa pabalsta aprēķināšanai

J
jautā:
01. novembrī, 2022
Inga

Labdien! Jautājums saistībā ar mājokļa pabalsta piešķiršanas apmēru. Vecāmāte (pensionāre) dzīvo divistabu dzīvoklī, kurā ir deklarēti divi cilvēki, taču faktiski dzīvo tikai viņa. Kopējā platība ir 45 m2. Kāda būs normatīvā platība (sociālais darbinieks aprēķinās mājokļa pabalstu)?

A
atbild:
10. novembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā paredzētais pašvaldības maksātais mājokļa pabalsts tiek piešķirts mājsaimniecībai. Likumā definēts, kas ir mājsaimniecība:

  • vairākas personas, kuras dzīvo vienā mājoklī un kopīgi sedz izdevumus, vai viena persona, kura saimnieko atsevišķi.

Tiesībām uz mājokļa pabalstu tiek vērtēta mājsaimniecības materiālā situācija, tāpēc jāiesniedz Iztikas līdzekļu deklarācija – atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 809 “Noteikumi par mājsaimniecības materiālās situācijas izvērtēšanu un sociālās palīdzības saņemšanu”. Tajos arī paredzēts, ka sociālais dienests, ja nepieciešams, apseko iesniedzēja norādīto faktisko dzīvesvietu vai deklarēto dzīvesvietu un izvērtē iespēju sniegt atbilstošu atbalstu.

Mājokļa pabalsta aprēķināšanai izmantojamās izdevumu pozīciju minimālās normas ir noteiktas minēto noteikumu 3. pielikumā. Aprēķinot pabalstu, ņem vērā ne tikai platību, kuras minimālo apmēru arī nosaka atšķirīgi, proti, ievērojot, vai persona dzīvo viena vai mājsaimniecībā ir vairākas personas, vai tas ir vienistabas vai vairāku istabu dzīvoklis.

Pašvaldība saistošajos noteikumos detalizētāk izklāsta nosacījumus tiesībām uz mājokļa pabalstu. Konkrētajā situācijā mājokļa pabalsta piešķiršanas nosacījumus varat lūgt paskaidrot sociālā dienesta darbiniekam.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU