Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

Mikrouzņēmumu nodokļa maksātājam nav neapliekamā minimuma

J
jautā:
25. augustā, 2013
Ilga Pavlina

Labdien. Es sākšu strādāt mikrouzņēmumā. Vai man nodokļus atvilks abos uzņēmumos no pirmā nopelnītā lata?

A
atbild:
27. augustā, 2013
Lidija Dārziņa
LV portāls

Jūs jautājumā neesat norādījis, vai otrs uzņēmums arī ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātājs vai arī strādāsies mikrouzņēmumā un otrā uzņēmumā, kas nodokļus maksā vispārējā kārtībā.

Mikrouzņēmumu nodoklis ir 9%. Mikrouzņēmuma darbinieka ienākumam nepiemēro neapliekamo minimumu, tātad ar 9% nodokli apliek visu ienākumu

Mikrouzņēmuma darbinieka pienākums ir iesniegt algas nodokļa grāmatiņu mikrouzņēmumā. Cilvēks var strādāt gan mikrouzņēmumā, gan arī citā komercsabiedrībā, kas nav mikrouzņēmums, taču algas nodokļa grāmatiņa ir jāiesniedz mikrouzņēmumā.

Ja mikrouzņēmuma darbinieks strādā vēl kādā uzņēmumā, kas maksā nodokļus vispārējā kārtībā, arī šajā uzņēmumā viņa algai nepiemēro neapliekamo minimumu.