E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 27681
Lasīšanai: 3 minūtes

Par iespēju saņemt sociālo palīdzību jāuzzina pašvaldībā

J
jautā:
21. oktobrī, 2022
Jānis

Labdien! Personai tiek veikta uzturlīdzekļu piedziņa Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas labā. Persona ir otrās grupas invalīds. Invaliditātes pensijas apmērs ir 380 eiro, un kontā tiek saglabāti 250 eiro. Citu ienākumu nav. Pašvaldības noteikumi paredz, ka, lai saņemtu maznodrošinātas personas statusu, ienākumi nevar būt lielāki par 350 eiro. Attiecīgi statuss tika atteikts. Mājokļa pabalsts arī netika piešķirts, jo kā personas ienākumi tiek ņemts vērā pensijas apmērs 380 eiro un pēc formulas pabalsts nesanāk. Pēc izdevumu apmaksas, kas saistīti ar mājokļa lietošanu un medikamentiem, ik mēnesi paliek aptuveni 120 eiro. Kur vērsties pēc palīdzības cilvēka cienīgas dzīves nodrošināšanai? Pateicos par atbildi!

A
atbild:
28. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likuma 36. pantā (“Materiālās situācijas izvērtēšanas un sociālās palīdzības pabalstu piešķiršanas nosacījumi”) ir noteikts, kādus ienākumus pašvaldības sociālais dienests pirms lēmuma par trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusa vai sociālās palīdzības pabalsta piešķiršanu mājsaimniecībai vai atsevišķai personai mājsaimniecībā neuzskata par ienākumiem. Tai skaitā summu, kuru persona maksā vai saņem kā uzturlīdzekļus bērnam un kura nepārsniedz valstī noteikto minimālo uzturlīdzekļu apmēru katram bērnam, izņemot gadījumu, kad uzturlīdzekļi tiek maksāti, pamatojoties uz tiesas nolēmumu.

Šai apkures sezonai mājokļa pabalsta aprēķinam mājsaimniecībai garantētā minimālā ienākuma (GMI) sliekšņu summai piemēro koeficientu 3. Palielinājuma rezultātā GMI slieksnis mājokļa pabalsta aprēķinam ir 327 eiro pirmajai vai vienīgajai personai mājsaimniecībā un 228 eiro pārējām personām mājsaimniecībā. Mājokļa pabalsta aprēķins (formula) veidots tā, lai pēc mājokļa izdevumu apmaksas vienas personas mājsaimniecības rīcībā paliktu 327 eiro.

Tāpēc ieteicams vērsties sociālajā dienestā, lai uzzinātu, vai šādā situācijā varat saņemt sociālo palīdzību, piemēram, medikamentu iegādei, mājokļa izdevumu daļējai apmaksai.

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Līdz mēneša beigām iesniegt e-konsultāciju vairs nav iespējams. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU