Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Par transportlīdzekļa vadīšanu lieguma laikā pienākas iespaidīgs sods

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
21. oktobrī, 2022
Jānis

Labdien! Man atņēma tiesības par auto vadīšanu alkohola reibumā (2,95 promiles). Soda apmērs ir 1200 eiro un tiesību liegums uz pieciem gadiem. Ar kādu sodu jārēķinās, ja konstatē, ka vadu auto lieguma laikā, taču bez promilēm?

A
atbild:
28. oktobrī, 2022

Lieguma laikā nebūtu ieteicams vadīt transportlīdzekli.

Ceļu satiksmes likuma 51. panta 6. daļa nosaka:

“Par transportlīdzekļa vadīšanu, ja:

2) ir spēkā transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegums, kas piemērots saskaņā ar Administratīvās atbildības likuma 18. pantu, pārkāpumu uzskaites punktu sistēmas ietvaros vai par transportlīdzekļu vadīšanas tiesību atņemšanu ārvalstīs, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no piecdesmit sešām līdz simt četrpadsmit naudas soda vienībām.”

Tā kā viena naudas soda vienība ir 5 eiro, tad šajā gadījumā tiktu piemērots sods no 280 līdz 570 eiro.