TĒMA: Nodokļi

Gadā gūtos ienākumus un aprēķināto nodokli precizē, iesniedzot ienākumu deklarāciju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
10. oktobrī, 2022
Sandra

Labdien! Šīgada 30. septembrī nostrādāju pēdējo maiņu iepriekšējā darbavietā. Tajā dienā saņēmu algu kopā ar neizmantotā atvaļinājuma pabalstu, algas lapiņu solīja ap 10. oktobri. No 1. oktobra iestājos bezdarbniekos. Iepriekšējā darbavietā oktobra pirmajā nedēļā tika aprēķinātas piemaksas par preču pārdošanas plāna izpildi par iepriekšējo mēnesi (septembri). 10. oktobrī tika pārskaitīta piemaksa par septembri, taču secinu, ka no piemaksas tika aprēķināti visi nodokļi bez iesniegtas algas nodokļu grāmatiņas. Protams, algas nodokļu grāmatiņa iepriekšējā darbavietā no 1. oktobra vairs nav iesniegta, jo 30. septembrī, abpusēji vienojoties, tika izbeigtas darba attiecības. Vai nodokļu aprēķins ir veikts pareizi, ja piemaksa tika aprēķināta par septembri, kad algas nodokļu grāmatiņa bija iesniegta, taču to izmaksāja oktobrī?

A
atbild:
17. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Neņemot vērā ir vai nav iesniegta algas nodokļa grāmatiņa, nodokļus tāpat aprēķina. Ja neesat lūgusi bijušajam darba devējam paskaidrot nodokļu piemērošanu, nākamgad, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, varēsiet precizēt gada laikā gūtos ienākumus un aprēķināto nodokli. Tas būs vai nu jāpiemaksā, vai saņemsiet atpakaļ noteiktu summu, ja nodoklis būs pārmaksāts.