Īpašuma iegāde izsolē

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. oktobrī, 2022
Inga

Labdien! Vēlējos izsolē iegādāties garāžu. Taču, apskatot vērtējumu, ir norādīts, ka īpašumtiesības nav noskaidrotas un persona, no kuras tiek atsavināts konkrētais īpašums, nav to reģistrējusi zemesgrāmatā. Kā var atsavināt īpašumu no cilvēka, kuram tas teorētiski nepieder, un kādas problēmas tas var radīt man kā jaunajam īpašniekam, ja vēlos veikt īpašuma reģistrāciju zemesgrāmatā?

A
atbild:
01. novembrī, 2022

Iespējams, atsavināmais īpašums ir bezmantinieku manta, kura nodota valsts (pašvaldības) īpašumā, tāpēc pašvaldība veic īpašuma izsolīšanu atklātā izsolē. Tāpat ir iespējams, ka esošais īpašums ir bijis konkrētas personas valdījumā un tai bija tiesības uz to nostiprināt savas īpašumtiesības, taču tas nav izdarīts. Pēc izsoles noslēgšanās un īpašuma izsoles akta apstiprināšanas (Civilprocesa likuma 611. un 613. pants) uzvarētājs reģistrē īpašuma tiesības uz sava vārda. Īpašnieks, kurš iegādājies īpašumu izsoles ceļā, ir uzskatāms par labticīgu ieguvēju.