Atvaļinājuma naudu neizmaksā, ja neizmanto atvaļinājumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. oktobrī, 2022
Linda

Labdien!
Strādāju izglītības iestādē, kur ikgadējais atvaļinājums ir astoņas nedēļas. Vasaras periodā no tām izmantoju piecas nedēļas. Vai neizmantotās trīs nedēļas ir iespējams “izņemt naudā”, jo nevēlos pārslogot kolēģi, kā arī uzkrāt šīs nedēļas nākamajā gadā? Paldies!

A
atbild:
12. oktobrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Kā pedagoģiskajam darbiniekam jums Izglītības likums nosaka tiesības uz astoņu kalendāra nedēļu atvaļinājumu, un šīs tiesības ir izmantojamas, jo atvaļinājuma mērķis ir dot darbiniekam iespēju pilnvērtīgi atpūsties likumā noteiktajās atvaļinājuma nedēļās.

Vienlaikus ne izglītības, ne Darba likums darba attiecību laikā neparedz tiesības uz atvaļinājuma naudas izmaksu, ja tas nav pilnībā izmantots. Tādējādi jums ir iespēja:

  • nepārceļot uz nākamo darba gadu, izmantot trīs atvaļinājuma nedēļas un par to saņemt atvaļinājuma naudu;
  • atstāt neizmantotu atvaļinājuma daļu, to pārceļot uz nākamo darba gadu, un saņemt atvaļinājuma naudu, kad šī daļa tiek izmantota;
  • atstāt neizmantotu atvaļinājuma daļu un saņemt neizmantotā atvaļinājuma kompensāciju, izbeidzot darba attiecības.