Lasīšanai: 1 minūte

Kāds ir regulārais pabalsts pēc bērna piedzimšanas, ja nav strādāts

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. oktobrī, 2022
Ieva

Kādu pabalstu pēc bērna piedzimšanas saņemšu, ja neesmu strādājusi?

A
atbild:
13. oktobrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Sociāli apdrošinātai sievietei (darba ņēmējai vai pašnodarbinātajai, kura faktiski veikusi valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas) ir tiesības saņemt maternitātes pabalstu un vecāku pabalstu, kā arī bērna kopšanas pabalstu līdz bērna 1,5 gada vecumam – 171 eiro mēnesī.

Ja pirms bērna piedzimšanas nav strādāts, tātad neesat bijusi sociāli apdrošināta, maksā bērna kopšanas pabalstu – 171 eiro mēnesī – līdz bērna pusotra gada vecumam.

Ģimenēm ar bērniem ir paredzēti vēl vairāki pabalsti, kas nav saistīti ar nodarbinātību un sociālo apdrošināšanu un tiek maksāti visiem vecākiem.

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras mājaslapā ir pieejama informācija par visiem pabalstiem ģimenēm ar bērniem.