Elektronisko izsoļu vietne

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
02. oktobrī, 2022
Dārta

Ko nozīmē aktuālās izsoles: mašīnas, dzīvokļi, zeme pašvaldības izsolē? Tie ir kādam atsavināti, parādnieki vai miruši? Vai izsolē var kaut ko iegādāties daudz lētāk? Kāda ir procedūra? Jebkurš to var?

A
atbild:
06. martā, 2023

Visticamāk konkrētajā jautājumā ir domāta Elektronisko izsoļu vietne.

Tās darbība ir noteikta Ministru kabineta 2015.gada 16.jūnija noteikumi Nr.318 “Elektronisko izsoļu vietnes noteikumi”.

Noteikumos arī paredzēta kārtība, kādā Izsoļu dalībnieku reģistrā tiek iekļautas ziņas par personu, iekļaujamo ziņu apjomu, kā arī šo ziņu aktualizēšanas un dzēšanas kārtību.

Noteikumu 12.,13. un 15.punktā attiecīgi ir noteikts:

  1. Fizisku personu, kura vēlas savā vai citas fiziskas vai juridiskas personas vārdā piedalīties izsoles rīkotāja izsolē, reģistrē elektronisko izsoļu vietnē uzturētā Izsoļu dalībnieku reģistrā.
  1. Izsoļu dalībnieku reģistrā par personu iekļauj šādas ziņas:

13.1. vārds, uzvārds;

13.2. personas kods vai dzimšanas datums (personai, kurai nav piešķirts personas kods);

13.3. kontaktadrese;

13.4. personu apliecinoša dokumenta veids un numurs;

13.5. norēķinu rekvizīti (kredītiestādes konta numurs, uz kuru personai atmaksājama nodrošinājuma summa);

13.6. personas papildu kontaktinformācija – elektroniskā pasta adrese un tālruņa numurs (ja tāds ir).

  1. Ziņas par personu iekļauj Izsoļu dalībnieku reģistrā, pamatojoties uz personas iesniegumu. Iesniegumu persona iesniedz vienā no šādiem veidiem:

15.1. patstāvīgi, izmantojot elektronisko izsoļu vietnē pieejamo elektronisko pakalpojumu "Par e-izsoļu vietnes dalībnieka dalību konkrētā izsolē" un identificējoties ar vienu no vienotajā valsts un pašvaldību portālā www.latvija.lv piedāvātajiem identifikācijas līdzekļiem;

15.2. klātienē pie zvērināta tiesu izpildītāja vai maksātnespējas procesa administratora.

Elektronisko izsoļu vietnē izsoles izsludina tiesu izpildītāji piespiedu izpildes procesā, vēršot piedziņu uz parādniekam piederošo kustamo vai nekustamo īpašumu. Tāpat izsoles izsludina maksātnespējas procesa administratori maksātnespējas procesa ietvaros. Šajos procesos, novērtējot kustamo vai nekustamo īpašumu, tiek noteikta piespiedu pārdošanas vērtība, kas ir apmēram 70% no tirgus cenas.

Tāpat Elektronisko izsoļu vietnē izsoles izsludina pašvaldības un Valsts nekustamie īpašumi saskaņā ar Publiskas personas mantas atsavināšanas likuma normām.