Tiesa pārbauda uz sēdi ieradušos personu identitāti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. oktobrī, 2022
Māris

Tiesā atbildētājs uzrāda dzimšanas apliecību (tajā nav fotogrāfijas un personas koda). Kurš (kas) ir ieradies uz tiesas sēdi?

A
atbild:
25. oktobrī, 2022

Ņemot vērā, ka jautājums ir par atbildētāju, pieņemu, ka minētais gadījums ir civillietas izskatīšanas ietvaros.

Civilprocesa likuma 155. pants “Procesa dalībnieku ierašanās pārbaude” nosaka:

  • Tiesas sēdes sekretārs ziņo tiesai, kuras šajā lietā uzaicinātās un izsauktās personas ieradušās, kā arī to, vai ir paziņots par tiesas sēdi personām, kas nav ieradušās, un kādas ziņas saņemtas par šo personu neierašanās iemesliem.
  • Tiesa pārbauda ieradušos personu identitāti, to personu identitāti, kuras tiesas sēdē piedalās, izmantojot videokonferenci tiešsaistes sistēmā, un pārstāvju pilnvaras. Tiesas noteikts pārstāvis pārbauda to personu identitāti, kuras tiesas sēdē piedalās, izmantojot videokonferenci tiesā pēc personas atrašanās vietas vai šim nolūkam speciāli aprīkotā vietā.

Personu apliecinošu dokumentu likuma 4. pants nosaka, ka personu apliecinoši dokumenti ir personas apliecība un pase.

Bet, lai sniegtu atbildi uz jūsu jautājumu, ir nepieciešams zināt precīzākus situācijas apstākļus, proti, kāds bija iemesls dzimšanas apliecības uzrādīšanai, vai tiesa to akceptēja kā personas identitāti apliecinošu dokumentu, vai tiesa veica kādas darbības, lai pārbaudītu personas identitāti (piemēram, pēc lietā iesniegto dokumentu fotokopijām).