Pensijas jau ir indeksētas, apkures sezonai paredzēts valsts pabalsts

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. septembrī, 2022
Liene

Labdien! Vai cilvēkiem ar invaliditāti šogad būs lielāks pensijas pabalsts?

A
atbild:
23. septembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

No jautājuma nav saprotams, par kādu pensijas pabalstu ir interese. Vecuma pensijas, arī invaliditātes pensijas indeksēja augustā un septembrī kopā ar septembra indeksēto pensiju izmaksāja arī to pielikumu, kāds pensijai tika aprēķināts par augustu. Turpmāk, proti, no oktobra, maksās indeksēto ikmēneša pensiju.

No 2022. gada 1. novembra līdz 2023. gada 31. maijam pensijas vecumu sasniegušām personām, personām ar invaliditāti, apgādnieku zaudējušām personām maksās valsts pabalstu:

  • 30 eiro mēnesī, ja pensijas, atlīdzības vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs vai to kopsumma nepārsniedz 300 eiro mēnesī;
  • 20 eiro mēnesī, ja pensijas, atlīdzības vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs vai to kopsumma ir robežās no 301 eiro līdz 509 eiro mēnesī;
  • 10 eiro mēnesī, ja pensijas, atlīdzības vai valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērs vai to kopsumma ir robežās no 510 eiro līdz 603 eiro mēnesī.

Šis valsts pabalsts paredzēts Energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma pasākumu likumā.

Šo pabalstu izmaksās Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra, sākot ar novembri. To pārskaitīs uz kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas (PNS) kontu, kurā cilvēks jau saņem kādu maksājumu no VSAA, vai, piegādājot dzīvesvietā, ja VSAA regulāros maksājumus saņem šādā veidā.