Lasīšanai: 1 minūte

Vai arodslimnieks var strādāt un saņemt pabalstu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. septembrī, 2022
Kristīne

Labdien! Man ir piešķirta arodslimība, respektīvi, 3. grupas invaliditāte uz mūžu konkrētā profesijā. Šobrīd saņemu pabalstu. Summa nav liela, tāpēc vēlētos uzsākt kaut ko darīt. Vai es kā cilvēks, kuram ir arodslimība, varu dibināt uzņēmumu (kā individuālais komersants, pašnodarbinātais vai SIA, nezaudējot savu invaliditātes pabalstu)? Nav zināms, vai varēšu kaut ko nopelnīt, tomēr vēlos visu oficiāli nokārtot. Vai varu būt īpašniece un algot darbinieku? Vai, piemēram, būt darbiniece meitas izveidotā uzņēmumā?

A
atbild:
29. septembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Ja jautājums ir par valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu (piešķir saskaņā ar Valsts sociālo pabalstu likumu), tā saņemšanai nav noteikti ierobežojumi nodarbinātībai un sava biznesa veidošanai.

Informāciju individuālā situācijā varat iegūt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā, rakstot uz e-pasta adresi: konsultacijas@vsaa.gov.lv vai zvanot uz tālruņa numuru: 64507020.