Lasīšanai: 1 minūte

Vai bezdarbnieka statusā veidojas apdrošināšanas stāžs

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. septembrī, 2022
Zane

Labdien! Jaunajā darbavietā nostrādāju 9 dienas. Nopietnu veselības problēmu dēļ, kuras sākās pēkšņi, darbu nācās pamest. Vai šādā gadījumā ir jēga stāties bezdarbniekos? Pirms šī darba arī biju bezdarbniece un vēl pirms tam atrados bērna kopšanas atvaļinājumā. Saprotu, ka finansiāli neko nesaņemšu, esot bezdarbnieka statusā, bet, vai tas kaut kādā veidā ietekmēs manu darba stāžu?

A
atbild:
12. septembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Periods, kad piešķirts bezdarbnieka statuss, neveido apdrošināšanas stāžu, jo stāžs papildinās tikai tad, kad tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Saņemot bezdarbnieka pabalstu, par bezdarbnieku valsts veic iemaksas (tikai pensijai). Līdz ar to bezdarbnieka pabalsta saņemšanas laiks veido stāžu pensijai.