Lasīšanai: 1 minūte

Darbnespējas lapas B apmaksas ilgums, ja darba attiecības ir izbeigtas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. septembrī, 2022
Laura

Labdien! Martā uzsāku darba attiecības. Jūnijā paņēmu darbnespējas lapu B. Pēc abpusējas vienošanās uzrakstīju atlūgumu, un darba attiecības tika izbeigtas 4. augustā. Tomēr darbnespējas lapa B vēl joprojām nav noslēgta. Vai es no tā kaut ko iegūstu?

A
atbild:
22. septembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Likuma “Par maternitātes un slimību apdrošināšanu” 13. panta ceturtā daļa nosaka, ka situācijā, ja darba nespēja turpinās pēc darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusa zaudēšanas, slimības pabalstu par nepārtrauktu darba nespēju turpina izmaksāt 30 kalendārās dienas no dienas, kad persona zaudējusi darba ņēmēja vai pašnodarbinātā statusu.

Atbilstoši jautājumā norādītajai informācijai VSAA jums darbnespējas lapu B apmaksās līdz 2022. gada 4. septembrim.