Uz cita darbinieka prombūtnes laiku noslēgts darba līgums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. septembrī, 2022
Dagnija

Labdien! Pirms laika uzsāku darba attiecības uz noteiktu laiku (iepriekšējās darbinieces BKA laikā), bet neilgu laiku pirms līguma termiņa beigām pati devos BKA, un darba devējs darba attiecības noteiktajā laikā ar mani nepārtrauca. Tā kā mans BKA tuvojas noslēgumam, vēlos zināt, kādi ir mani un darba devēja pienākumi attiecībā uz šo situāciju? Labprāt turpinātu darba attiecības. Vai man pēc likuma ir šādas tiesības?
Paldies!

A
atbild:
22. septembrī, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja darba līgums ir noslēgts uz noteiktu laiku (kā jūsu gadījumā – uz cita darbinieka prombūtnes laiku), tad šis līgums izbeidzas noteiktajā termiņā vai, iestājoties apstākļiem, kas šo līgumu izbeidz. Proti, jūsu darba līgums izbeidzas, kad darbā ir atgriezusies darbiniece, kuru jūs aizvietojāt viņas BKA laikā. To paredz Darba likuma 44. pants.

Jums var ieteikt pārskatīt noslēgtā darba līguma saturu, ko tas paredzēja attiecībā uz līguma termiņu.

Jebkurā gadījumā par savu pašreizējo nodarbinātības statusu jūs varat pārliecināties, pieslēdzoties VID EDS sistēmai.