Lasīšanai: 1 minūte

Dzīvokļa lietošanas tiesības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
23. augustā, 2022
Linda

Labdien! Personai ir dzīvokļa lietošanas tiesības līdz mūža galam. Dzīvoklim mainās īpašnieks. Vai ar personas piekrišanu var tikt noņemts šis apgrūtinājums? Paldies!

A
atbild:
04. septembrī, 2022

Uz nekustamo īpašumu nodibinātas dzīvokļa lietojuma tiesības ir apgrūtinājums, kas paredz tiesības dzīvokli lietot līdz mūža galam. Ja dzīvokļa lietotājs īpašumtiesību maiņas gadījumā no dzīvokļa lietošanas tiesībām neatsakās, tās paliek spēkā līdz dzīvokļa lietotāja nāvei. Dzīvokļa lietotājam, bez šaubām, ir tiesības atteikties no dzīvokļa turpmākas lietošanas tiesībām, jo nevienu nevar piespiest palikt kādā konkrētā dzīvojamā telpā (to lietot) pretēji paša gribai.