Kam pieder balkons

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. augustā, 2022
Elizabete

Vai man piederošais balkons ir mans īpašums? Kaimiņš no apakšējā stāva ir piestiprinājis satelītantenu pie mana balkona, nogriežot daļu plastikāta šīfera, lai novietotu antenu, paskaidrojot, ka mana balkona apakšējā daļa piederot viņam un viņš var likt kaut vai 10 antenu. Dzīvoklis ir privatizēts. Esmu neziņā –, vai manam balkonam ir divi īpašnieki?

A
atbild:
19. augustā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Iepriekš LV portālā jau ir skaidrots, ka saskaņā ar Dzīvokļa īpašuma likuma 3. panta noteikumiem atsevišķais īpašums “var būt arī ārpus telpas vai telpu grupas esošas un ar to funkcionāli saistītas palīgtelpas un palīgēkas vai to daļas, kas nav funkcionāli saistītas ar kopīpašumā esošo dzīvojamās mājas daļu vai citu atsevišķo īpašumu”. Savukārt šī likuma 4. pantā noteikts, ka “kopīpašumā esošajā daļā ietilpst dzīvojamās mājas un tās ārtelpu (galeriju, balkonu, lodžiju, terašu) ārējās norobežojošās konstrukcijas (tai skaitā sienas, arhitektūras elementi, jumts, koplietošanas telpu logi un durvis, arī ārdurvis), iekšējās slodzi nesošās konstrukcijas (tai skaitā nesošās sienas un kolonnas, kā arī atsevišķus īpašumus norobežojošās sienas)”. Attiecīgi balkona grīdas segums ir piederošs atsevišķam īpašumam (dzīvoklim), bet nesošās konstrukcijas ir kopīpašums.