Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieka uzteikuma termiņš – viens mēnesis

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. augustā, 2022
Sanita

Labdien. Vēlos noskaidrot, ja, esot atvaļinājumā, parakstu darba līgumu ar citu darba devēju no 01.09., bet patstāvīgajā darbā atgriežos 08.09. no atvaļinājuma, ar kādu datumu jāiesniedz atlūgums?

A
atbild:
28. augustā, 2022

Vispārēji Darba likuma 100. pants paredz darbinieka tiesības uzteikt darbu vienu mēnesi iepriekš. Proti, uzteikums bija jūsu situācijā jāiesniedz darba devējam 31.07.2022. Viens mēnesis ir termiņš, kādā darba devējs var nodrošināt aizejošā darbinieka aizstāšanu, pieņemot darbā citu personu.

Tā kā tas nav, visticamāk, izdarīts, jums ir tiesības nekavējoties iesniegt darba devējam iesniegumu par darba attiecību izbeigšanu, pusēm vienojoties, pamatojoties uz Darba likuma 114. pantu, vienošanās līgumā darba attiecību izbeigšanai paredzot konkrētu datumu 31.08.2022.