Atvaļinājumā apmaksā tikai darba dienas

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. augustā, 2022
Aija

Cik man pienācās atvaļinājuma nauda, ja atvaļinājumā biju divas nedēļas, ir nostrādāts gads?

A
atbild:
27. augustā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Atvaļinājuma naudas aprēķinam piemēro vidējās izpeļņas aprēķinu, ko regulē Darba likuma 75. pants.

Visos gadījumos, kad darbiniekam saskaņā ar Darba likumu izmaksājama vidējā izpeļņa, tā aprēķināma par pēdējiem sešiem kalendāra mēnešiem no darba algas, no normatīvajos aktos, darba koplīgumā vai darba līgumā noteiktajām piemaksām, kā arī no prēmijām.

Proti, vidējo izpeļņu aprēķina no pēdējo sešu kalendāra mēnešu faktiskās darbinieka darba samaksas: darba algas, piemaksām un prēmijām (bruto, t. i., pirms nodokļiem). Vidējās izpeļņas aprēķinā neietilpst komandējuma nauda un darba devēja izmaksātie pabalsti. Attiecīgi tiek aprēķināta vidējā izpeļņa mēnesim, dienai, stundai.

Atvaļinājuma laikā darba devējs aprēķina un izmaksā atvaļinājuma naudu par tik un tām atvaļinājuma dienām, kad darbiniekam būtu bijis jāstrādā.

Ja atvaļinājums ir izmantots divas kalendāra nedēļas, tad, visticamāk, pienācās samaksa par desmit atvaļinājuma dienām.

Ja jums nav skaidra izmaksātās atvaļinājuma naudas aprēķināšana, tad jāvēršas pie darba devēja un jālūdz to izskaidrot. Nezinot precīzu visu informāciju, sniegt atbildi par naudas summu, kas bija jāsaņem, diemžēl nav iespējams.