Vai apgādnieka zaudējuma pensiju var saņemt, ja pēc 18 gadu vecuma mācās vidusskolā tālmācībā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. augustā, 2022
Edgars

Ja man ir 18 gadu un mācos tālmācībā vidusskolas 11. klasē, vai es zaudēju tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju?

A
atbild:
19. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Apgādnieka zaudējuma pensiju maksā līdz bērna 18 gadu vecumam. Ja pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas turpina mācības vispārējās izglītības iestādē (vidusskolā), ir tiesības saņemt apgādnieka zaudējuma pensiju arī tad, ja mācās tālmācībā. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra informāciju par apgādājamā mācībām pēc 18 gadu vecuma sasniegšanas saņem no Izglītības un zinātnes ministrijas, taču VSAA izziņu par mācībām apgādājamajam var pieprasīt iesniegt personīgi.

Likumā “Par valsts pensijām” ir noteiktas tiesības uz apgādnieka zaudējuma pensiju pēc 18 gadu vecuma līdz 24 gadu vecumam apgādājamajiem, ja viņi mācās vai studē vispārējās, profesionālās izglītības iestādēs, koledžās vai augstskolās pilna laika klātienē, izņemot laiku, kad studijas ir pārtrauktas.

Papildu informāciju varat iegūt, sazinoties ar Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūru.