Lasīšanai: 1 minūte

Cik ilgi apmaksā darbnespējas lapu slima bērna kopšanai, ja pārtrauc darba attiecības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. augustā, 2022
Sandra

Ja uzrakstīju atlūgumu, bet man ir slimības lapa (slimo bērns), cik ilgi man apmaksās slimības lapu? Kad drīkstu pieteikt bezdarbnieku statusu?

A
atbild:
24. augustā, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Lilita Veidemane, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Ja darbnespējas lapa izsniegta sakarā ar slima bērna kopšanu un tiek pārtrauktas darba tiesiskās attiecības, tad tiesības uz slimības pabalstu ir līdz darba tiesisko attiecību pārtraukšanas datumam.

Pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūrā bezdarbnieka statusam var uzreiz pēc darba tiesisko attiecību pārtraukšanas.