Lasīšanai: 1 minūte

Privātmājas fasādes atjaunošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
18. augustā, 2022
Sandra

Vai būvdarbu uzsākšanai ir nepieciešams ar būvinspekciju saskaņots projekts, ja vēlos atjaunot nelielas, energoefektīvas privātmājas fasādi, nemainot ēkas un logu/durvju parametrus?

A
atbild:
19. augustā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Ar 2022. gada 14. janvāra grozījumiem Ministru kabineta noteikumos Nr. 529 “Ēku būvnoteikumi” noteikts, ka turpmāk ar paskaidrojuma rakstu var ierosināt arī otrās un trešās grupas ēkas atjaunošanu (iepriekš bija nepieciešama ēkas fasādes apliecinājuma karte un būvatļauja) un nojaukšanu. Ēkas atjaunošana ietver veicamos būvdarbus gan ēkas fasādē (kas iepriekš bija ietverti ēkas fasādes apliecinājuma kartē), gan pašā ēkā vai tās daļā.