Mantojuma dalīšana ar audžuvecākiem

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
16. augustā, 2022
Sarmite

Mana mamma nomira. Viņai ir kopīpašums ar manu audžutēvu, un laulībā ir dzimušas divas meitas, manas pusmāsas. Viņas uzskata, ka šobrīd visu manto audžutēvs. Kas man pienākas pēc likuma? Cik saprotu, tad, kad būs jādala audžutēva mantojums, man nekas vairs nepienāksies. Kā man rīkoties?

A
atbild:
19. septembrī, 2022
Signe Laizāne
LV portāls

Ja nav sastādīts testaments vai mantojuma līgums, mantošana notiek pēc likuma. Pēc likuma manto laulātais un bērni – Jūs un Jūsu pusmāsas. Katrs mantos 1/4 daļu no visas mantas.

Lai atbildētu uz jautājumu, kā vēlāk būs jādala audžutēva mantojums, svarīgi saprast, vai mammas vīrs ir Jūsu oficiālais audžutēvs (adopcijas ceļā).

Svarīgi arī identificēt kopīpašuma sadalījumu – kopīgs īpašums, kas iegūts laulības laikā, vai zemesgrāmatā reģistrētas konkrētas domājamās daļas.

Ieteicams konsultēties ar notāru. Ja ir uzsākta mantojuma lieta, iesaku, pirmkārt, pieteikt pretenziju uz mantojumu, otrkārt, konsultēties ar notāru.