Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Ja īrnieks grib uzteikt īres līgumu

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. augustā, 2022
Inese

Labdien. Ir noslēgts terminēts īres līgums līdz šī gada beigām, bet, iespējams, dažādu apstākļu dēļ varētu nākties īres līgumu beigt ātrāk. Kā to pareizi izdarīt pēc jaunā Dzīvojamo telpu īres likuma? Cik mēnešu iepriekš saimnieks par to ir jābrīdina?

A
atbild:
22. augustā, 2022
Inese Helmane
LV portāls

Dzīvojamo telpu īres likuma 27. pants nosaka: (1) Īrnieks par dzīvojamās telpas īres līguma izbeigšanu rakstveidā brīdina izīrētāju vismaz vienu mēnesi iepriekš, ja dzīvojamās telpas īres līguma termiņš nepārsniedz 10 gadus. Īrnieks un izīrētājs var vienoties par garāku brīdināšanas termiņu, ja dzīvojamās telpas īres līguma termiņš pārsniedz 10 gadus.