Lasīšanai: 1 minūte

Foto izvietošana sociālajos tīklos

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. augustā, 2022
Andželika

Kāds nofotografēja neglaimojošu attēlu no mana īpašuma un ievietoja Facebook. Kā es varu rīkoties?

A
atbild:
19. augustā, 2022

Ja ar minēto foto izvietošanu sociālajos tīklos ir iespējams identificēt īpašnieku vai citas personas, tad šādā gadījumā jautājums ir vērtējams fizisko personu datu apstrādes kontekstā. Jums jāvēršas pie foto autora (kā pie datu apstrādes pārziņa) ar prasību konkrēto foto no sociālajiem tīkliem dzēst. Savukārt, ja ar foto nav iespējams identificēt fiziskās personas, tad jums ir arī iespēja vērsties pie Facebook administrācijas ar lūgumu šo foto no sociālo tīklu platformas izņemt.