TĒMA: Pensijas

Kur vērsties jautājumos par pensiju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. augustā, 2022
Viktor

Здравствуйте. Я репатриант, имею постоянный вид на жительство в Латвии, гражданство Россия. Я получаю пенсию от министерства обороны России с 1991 года. Вопросы пенсионного обеспечения для военных пенсионеров в Латвии регламентированы “Krievijas Federācijas Valdības un Latvijas Republikas Valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību”. В декабре 2021 года я написал заявление о переводе моей пенсии в Латвию. Отдел социального обеспечения министерство обороны Россиийской Федерации в Латвии выплачивать пенсию мне отказывается. Это незаконно. Я не получаю пенсию уже семь месяцев. Куда я могу обратиться для разрешения этой проблемы? Спасибо.

Sveicināti! Esmu repatriants, man ir pastāvīgās uzturēšanās atļauja Latvijā, Krievijas pilsonība. Kopš 1991. gada saņemu pensiju no Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrijas. Militāro pensionāru pensiju nodrošinājuma jautājumus reglamentē “Krievijas Federācijas valdības un Latvijas Republikas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību”. 2021. gada decembrī uzrakstīju iesniegumu par manas pensijas pārskaitīšanu uz Latviju. KF Aizsardzības ministrijas sociālā nodrošinājuma nodaļa Latvijā atsaka pensijas izmaksu. Tas nav likumīgi. Jau septiņus mēnešus nesaņemu pensiju. Kur man vērsties, lai atrisinātu šo problēmu? Paldies!

A
atbild:
19. septembrī, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

1994. gada 30. aprīlī parakstītā “Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību” paredz: “Pensiju un pabalstu izmaksāšanas kārtību nosaka Krievijas Federācijas Aizsardzības ministrija un citi kompetenti orgāni kopīgi ar Latvijas Republikas atbilstošiem kompetentiem orgāniem.”

Jautājumus par militāro pensionāru pensiju un pabalstu noteikšanu, pārrēķinu un izmaksas noteikumiem risina sociālās nodrošināšanas nodaļa pie Krievijas Federācijas vēstniecības Latvijas Republikā konsulārās nodaļas.

Ja rodas jautājumi par pensiju, jāvēršas līgumā minētajās iestādēs.