Vai var saņemt pabalstu, ja dzīvoklī reģistrēts SIA

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. augustā, 2022
Kristīne

Labdien. Mana vecmamma dzīvo viena un ir sava dzīvokļa vienīgā īpašniece un vienīgā deklarētā persona tajā. Ja es reģistrēju savas SIA juridisko adresi viņas dzīvoklī, vai tas var ietekmēt viņas tiesības saņemt komunālos atvieglojumus kā vientuļam pensionāram?

A
atbild:
27. augustā, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Imants Muižnieks, zvērināts advokāts, Dr. iur.

Kārtību, kādā persona var saņemt sociālo palīdzību, nosaka Sociālās palīdzības un pakalpojumu likums. Šī likuma 35. panta pirmās daļas 2. punkts paredz personas tiesības saņemt mājokļa pabalstu, proti, materiālo atbalstu ar mājokļa lietošanu saistīto izdevumu segšanai. Lēmumu par šāda pabalsta piešķiršanu pieņem attiecīgā pašvaldība, kuras teritorijā personai ir deklarētā dzīvesvieta. Savukārt kārtību, kādā saņemami pašvaldību sniegtie sociālie pakalpojumi, nosaka pašvaldību saistošajos noteikumos. Tādēļ jautājums par SIA juridiskās adreses reģistrēšanas ietekmi uz tiesībām saņemt materiālo pabalstu ir noskaidrojams attiecīgajā pašvaldībā.