Vai nodokļa atvieglojuma izmantošana ietekmē tiesības uz Goda ģimenes karti

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
11. augustā, 2022
Inga

Labdien! Šķirtā ģimenē aug 2 bērni, viens pie tēva, otrs – pie mātes. Tēvam jaunajā laulībā ir trešais bērns, tātad viņš var pretendēt uz Goda ģimenes 3+ ģimenes statusu. Vai bērna, kurš ir mātes apgādībā, un māte saņem nodokļu atvieglojumus par šo bērnu, tēvs var saņemt Goda ģimenes statusu? Vai bērns, kurš ir mātes apgādībā, tēvam ir jānorāda kā apgādājamais? Paldies!

A
atbild:
18. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Civillikuma 178. panta otrā daļa nosaka: “Ja vecāki dzīvo šķirti, vecāku kopīga aizgādība turpinās. Līdz ar to tēvs var saņemt Goda ģimenes karti, jo viņa aizgādībā, kas nozīmē arī aprūpi, faktiski ir trīs bērni.”

Savukārt tiesības uz iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojumu par bērnu ir vienam no apgādniekiem, šajā gadījumā – vienam no vecākiem. Vecākiem jāvienojas, kurš no viņiem izmantos nodokļa atvieglojumu par apgādībā esošu personu.

Latvijas Goda ģimenes apliecības piešķiršanas, izsniegšanas, izmantošanas, anulēšanas gadījumus un kārtību, kā arī ierobežojumus apliecības saņemšanai nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr. 352 “Latvijas Goda ģimenes apliecības programmas īstenošanas kārtība”. Tajos nav prasības, kas būtu saistīta ar nodokļa atvieglojumu piemērošanu.

Plašāka informācija pieejama tīmekļvietnē: www.godagimene.lv.

Informācija saziņai – e-pasta adrese: info@godagimene.lv, tālruņa numurs: 22811011.