Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Nodokļi

No tēva saņemts dāvinājums nav apliekams ar nodokli

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. augustā, 2022
Jurijs

Labdien! Tēvs vēlas man palīdzēt ar hipotekāro kredītu. Ja viņš man dāvinājumā pārskaita vairāk par 10 000 eiro, vai viņam vai man ir jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
18. augustā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9. pantā noteikts, ka ar nodokli neapliek dāvanas no fiziskajām personām, ja dāvinātāju ar nodokļa maksātāju saista laulība vai radniecība līdz trešajai pakāpei Civillikuma izpratnē. Ja saņemat dāvinājumu no tēva, nodoklis nav jāmaksā.

Ja dāvinājums pārsniedz 10 000 eiro gadā, tad tas kā neapliekamais ienākums ir jānorāda gada ienākumu deklarācijā.