Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Vide

Kas drīkst zāģēt koku

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. augustā, 2022
Rigonda

Manā Rīgas zemesgabalā aug koki – gan tādi, kuri nepārsniedz 20 cm celma caurmēru, gan tādi, kuri pārsniedz 20 cm celma caurmēru (tiem ir saņemta pašvaldības ciršanas atļauja). Kādi normatīvie akti paredz nosacījumus, kas drīkst zāģēt kokus? Vai obligāti ir nepieciešams algot arboristu? Mēs ģimenē protam zāģēt, ir nepieciešamā tehnika. Vai drīkstam zāģēt paši?

A
atbild:
17. augustā, 2022
Rīgas dome
Kaspars Līcītis, Zīmola un komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinators

Koku drīkst zāģēt ikviens, kurš vēlas. Normatīvie akti paredz nepieciešamību piesaistīt arboristu tikai tad, ja veic vainaga kopšanu. Tomēr ir svarīgi ievērot darba drošību un pārliecināties, lai krītošais koks nesabojātu savu un citu personu īpašumu.