TĒMA: Veselība

Vislabāk pacienta veselības stāvokli un nepieciešamās operācijas izvērtēs ārsts

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. augustā, 2022
Kate

Labdien! Man ir jautājums par plānotu maksas ķeizargriezienu pēc sievietes izvēles. Vai medicīnas iestāde/ārsts to var atteikt, ja konkrētā veselības iestāde cenrādī ir norādījusi šādu pakalpojumu?

A
atbild:
06. septembrī, 2022
Olga Lauva
juriste

Ņemot vērā Ārstniecības likuma 37. pantu, ārsts ir ārstniecības persona, kura ieguvusi izglītību, kas atbilst likumā “Par reglamentētajām profesijām un profesionālās kvalifikācijas atzīšanu” noteiktajām prasībām, un kura ar zinātniski pamatotu medicīnisko darbību tieši vai netieši iedarbojas uz cilvēku un savas profesionālās darbības ietvaros:

  • veic slimību profilaksi, diagnostiku, ārstēšanu un pacientu medicīnisko rehabilitāciju;
  • novērtē slimības un to izraisītos funkcionēšanas ierobežojumus ķermeņa, aktivitātes un dalības līmenī;
  • pēta slimības izcelsmi un profilakses iespējas.

Atbilstoši likuma 38. pantam savā profesionālajā darbībā ārsts ir brīvs. Katram ārstam ir tiesības dot atzinumu par pacienta veselības stāvokli un ārstēšanu.

Ārstiem, kuri aprūpē grūtnieces, ir iespējami rūpīgāk jāizvērtē, vai konkrētajā gadījumā ķeizargrieziens (operācija) patiešām ir vienīgais risinājums. Jūsu izklāstītajā gadījumā aicinātu sazināties ar ārstu, lai pacients varētu saņemt visu nepieciešamo informāciju par tālākām medicīniskajām darbībām.