Ja tiek veikta cita īpašuma videonovērošana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. augustā, 2022
Marija

Labdien! Mans kaimiņš pāri ielai uzlika videonovērošanas kameru uz jumta. Viņš tieši skatās uz manu māju (durvīm), kur es lieku mašīnu blakus savai mājai, caurskata manu pagalmu. Sanāk, es izeju caur durvīm un viņš uz mani skatās. Atļauju viņš neprasīja, uz lūgumu nomainīt kameras leņķi nereaģēja un teica, lai visus jautājumus uzdodu viņa advokātam. Kur man vērsties? Saukt policiju, lai viņi piefiksē, ka šī kamera mani vēro? Un ko tālāk? Jūtos šausmīgi, jo nezinu, kādam nolūkam viņš filmē manu māju un pagalmu kopā ar žogu un ieeju manā privātajā teritorijā.

A
atbild:
12. augustā, 2022

Vispirms jums ir jāvēršas ar oficiālu prasību (rakstveidā) pret attiecīgā nekustamā īpašuma īpašnieku par jūsu īpašuma un publiskās telpas (ceļš) videonovērošanas pārtraukšanu. Lai pierādītu prasījuma nosūtīšanas faktu, tas ir nosūtāms ierakstītā pasta sūtījumā. Ja mēneša laikā pēc prasījuma nosūtīšanas jūsu pieprasījums netiek izpildīts un jums nav sniegta atbilde pēc būtības, tad varat vērsties Datu valsts inspekcijā ar motivētu pretenziju par attiecīgā īpašnieka rīcību (pievienojot visus savā rīcībā esošos pierādījumus, t.sk. pretenziju un tās nosūtīšanu apliecinošos dokumentus).