E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 26986
Lasīšanai: 3 minūtes

Izpildu darbību atlikšana

J
jautā:
05. augustā, 2022
Daina

Labdien!

Kopš 2021. gada jūlija man pie tiesu izpildītāja ir parāds. Līdz šim pati parādu nebiju maksājusi. Tikai aptuveni 4 mēnešus no bankas konta noņēma 20 eiro, jo konts tika nobloķēts. Šodien rakstīju tiesu izpildītājam e-pastu ar lūgumu atbloķēt kontu, jo beidzot ir pietiekami līdzekļi, lai sāktu nomaksāt parādu, taču tiesu izpildītājs atteicās atbloķēt bankas kontu, jo līdz šim nebiju maksājusi. Vai tiesu izpildītājam ir tiesības neatbloķēt kontu, ja es veicu parāda apmaksu?

A
atbild:
07. septembrī, 2022

Nezinot visus ar lietu saistītos apstākļus, varam jums sniegt vispārīgu atbildi.

Faktiski pēc savas iniciatīvas tiesu izpildītājs piemērotos piespiedu izpildes līdzekļus nevar atsaukt. Ir nepieciešams objektīvs pamatojums.

Iesaku jums vērsties pie piedzinēja (kreditora) un mēģināt vienoties par pakāpenisku, labprātīgu parāda nomaksu, lai piespiedu izpildes līdzekļi (piemēram, ieturējumu veikšana no darba samaksas, konta apķīlāšana) netiek piemēroti.

Ja piedzinējs tam piekritīs un paziņos tiesu izpildītājam, tiesu izpildītājs varēs nepiemērot attiecīgās izpildu darbības saskaņā ar Civilprocesa likuma 559. panta nosacījumiem.

Parādnieka pienākumi ir noteikti Civilprocesa likuma 552. pantā: “(1) Parādnieks pēc uzaicinājuma ierodas pie tiesu izpildītāja un sniedz paskaidrojumus par savu mantisko stāvokli un darbavietu, vienlaikus informējot par summām, uz kurām nevar vērst piedziņu (596. pants).

(2) Parādnieks paziņo tiesu izpildītājam par darbavietas vai deklarētās dzīvesvietas, deklarācijā norādītās papildu adreses vai dzīvesvietas maiņu nolēmuma izpildes laikā, kā arī par papildu ienākumu avotiem.

(3) Ja parādnieks pēc uzaicinājuma neierodas pie tiesu izpildītāja, atsakās dot paskaidrojumus vai nesniedz likumā noteiktās ziņas, tiesu izpildītājs var vērsties tiesā, lai tā izlemtu jautājumu par šīs personas atbildību. Tiesa var pieņemt lēmumu par parādnieka atvešanu piespiedu kārtā, kā arī uzlikt viņam naudas sodu: fiziskajai personai līdz 80 eiro, bet amatpersonai – līdz 360 eiro. Par tiesas lēmumu var iesniegt blakus sūdzību.

(4) Ja tiek konstatēts, ka parādnieks sniedzis nepatiesas ziņas, tiesu izpildītājs nosūta iesniegumu prokuroram.”

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 210 jautājumus. Vairāk par e-konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU