Uzturlīdzekļi netiek maksāti pieaugušajam

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
04. augustā, 2022
juris

Vai man ir jāmaksā uzturlīdzekļi, ja vienam dēlam jau ir 33 gadi, otram – 31 gads? Banka vēl joprojām viņiem uz kontu pārskaita naudu.

A
atbild:
02. septembrī, 2022

Civillikuma 179. panta pirmā daļa nosaka, ka vecāka pienākums ir uzturēt bērnu, līdz tas spēj pats sevi apgādāt, citiem vārdiem sakot, kad bērns uzsāk strādāt un saņem par to samaksu, vecākam vairs nav pienākuma viņu uzturēt, tā ir vecāka tiesība. Parasti praksē vecāki bērnu uztur līdz 24 gadu vecumam, jo bērns šajā laika periodā iegūst izglītību un var nestrādāt.

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 3. panta pirmā daļa paredz, ka bērns ir persona, kas nav sasniegusi 18 gadu vecumu, izņemot tās personas, kuras saskaņā ar likumu ir izsludinātas par pilngadīgām vai stājušās laulībā pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas. Ja cilvēks ir sasniedzis 33 vai 31 gada vecumu, uzturlīdzekļi viņam kā bērnam nav jāmaksā.

Iespējams, naudas pārskaitījumi ir par kādu citu priekšmetu, piemēram, pabalstiem.