TĒMA: Mājoklis

Tiesības noteiktas pilnvarojuma dokumentā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
03. augustā, 2022
Andris

Vai daudzdzīvokļu mājas zemesgrāmatas kārtotājam (viena dzīvokļa īpašniekam) ir kādas īpašas pilnvaras vai tiesības uz īpašumu (māju) attiecībā pret pārējo privatizēto dzīvokļu īpašniekiem!? Vai kārtotājs var iegūt sev kādu labumu pēc mājas ielikšanas zemesgrāmatā, neskaitot sava dzīvokļa ierakstīšanas iespēju zemesgrāmatā, teiksim, īres maksu, apsaimniekošanas tiesības vai kaut ko tamlīdzīgu? Domāju, ļoti aktuāls jautājums privatizēto dzīvokļu īpašniekiem, kuru dzīvokļi joprojām nav zemesgrāmatā.

A
atbild:
08. augustā, 2022
Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģija
Jolanta Kramerovska, zvērināta advokāte

No jautājuma teksta nav saprotams, kas domāts ar “daudzdzīvokļu mājas zemesgrāmatas kārtotāju”. Ja pieņemam, ka ar to domāta pilnvarota persona, kura citu personu vārdā uzņēmusies veikt formalitāšu kārtošanu ēkas ierakstīšanai zemesgrāmatā, tad  šīs personas tiesības un pienākumi ir noteikti pilnvarojuma dokumentā un attiecības starp pilnvaras devēju un pilnvarnieku regulē Civillikuma 2289.–2317. pants.