Lasīšanai: 1 minūte

Ja pilngadīgs bērns nestrādā, vecākam ir jāmaksā uzturlīdzekļi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. jūlijā, 2022
Edite

Vai gadījumā, ja 19 gadus vecs bērns mācās neklātienes vakarskolā, ir jāmaksā uzturlīdzekļi? Nav pilna laika mācības, strādāt algotu darbu arī atsakās.

A
atbild:
03. janvārī, 2023

Civillikuma 179. panta pirmā daļa nosaka: “Vecāku pienākums ir samērā ar viņu spējām un mantas stāvokli uzturēt bērnu. Šis pienākums gulstas uz tēvu un māti līdz laikam, kad bērns pats var sevi apgādāt. Strīdus par uzturlīdzekļiem bērnam izšķir tiesa.”

Tas nozīmē –, ja bērns nestrādā un nesaņem par to samaksu, vecāka pienākums ir uzturēt savu bērnu. Praksē parasti bērns tiek apgādāts, līdz viņš pabeidz studijas, tas ir, vidēji līdz 24 gadu vecumam.

Ja bērnam netiek sniegti uzturlīdzekļi vismaz valstī noteiktajā minimālajā apmērā, bērns var vērsties tiesā ar pieteikumu par uzturlīdzekļu piedziņu no vecāka.