Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļu maksāšanas pienākums vecākam, kas īsteno saskarsmes tiesības

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. jūlijā, 2022
Rīzija

Labdien. Bērns dzīvo pie mātes, un tēvs maksā alimentus. Vienu mēnesi gadā tēvs paņem bērnu pie sevis. Vai par šo mēnesi viņam nav jāmaksā alimenti?

A
atbild:
28. augustā, 2022

Saskaņā ar Civillikuma 178. pantu, uzturlīdzekļus bērna uzturam maksā tas no vecākiem, kas nedzīvo kopā ar bērnu un neīsteno ikdienas aprūpi un uzraudzību. Šim vecākam ir saskarsmes tiesības ar bērnu. Ja bērns pavada vienu mēnesi ar tēvu, kurš neīsteno ikdienas aprūpi un uzraudzību, pienākums maksāt uzturlīdzekļus par šo mēnesi bērna tēvam paliek. Vecāka pienākums maksāt uzturlīdzekļus bērna uzturēšanai ir absolūts pienākums.